Starožitná motorizovaná kola: Přibližte se do minulosti

Obsah:

Anonim
Minerva Motocyclette - Getty Redakční použití

Předchůdci dnešních motocyklů byla raná starožitná motorizovaná kola. Motorizovaná kola pocházejí z konce 19. století a stále je můžete najít na prodej ve starožitnictvích, když se pořádně podíváte.

Historie starožitných motorizovaných kol

Nejstarší modely motorizovaných kol byly poháněny parními motory. První byl postaven ve Francii v roce 1868. O rok později postavil pán z Massachusetts jménem Sylvester H. Roper svou verzi parního motorizovaného kola s názvem Roper parní velociped. Roper postavil deset těchto strojů a předvedl je na veletrzích a v cirkusech na východě Spojených států. Jízdní kola na parní pohon však nebyla příliš praktická. První skutečně úspěšná motorizovaná kola byla k vidění až koncem 90. let 19. století, kdy spalovací motory poháněné benzínem nahradily parní stroje dřívějších modelů.

První motorizované kolo americké výroby

Francie si opět připsala zásluhy za první motorizované kolo na plynový pohon. Muž jménem Felix Millet navrhl jízdní kolo s hvězdicovým motorem zabudovaným v zadním kole. První plynem poháněné motorové kolo komerčně prodávané ve Spojených státech bylo postaveno v Buffalu v New Yorku E. R. Thomasem. Thomas začal prodávat sady benzinových motorů pro běžná kola. To mu umožnilo založit společnost Thomas Motor Company a poté začal prodávat motorizovaná kola s názvem Auto-Bi, která je považována za první motorizované kolo americké výroby.

Evoluce Whizzer Bike

Pokud nakupujete ve starožitnictvích motorová kola, starožitná kola Whizzer jsou jedním z nejběžnějších modelů, které uvidíte. Počínaje rokem 1939 začala společnost Breene-Taylor Engineering Corporation nabízet sady pro přidání motorů do běžných jízdních kol. Bicyklová sada Whizzer se prodávala za necelých 55 dolarů a obsahovala vše potřebné k přeměně obyčejného kola na motorizované kolo. Ty byly velmi oblíbené.

Motorická kola se stávají motocykly

Začátkem 20.th století byly navrhovány nové rámy pro motorizovaná kola. Tyto větší a těžší rámy mohly pojmout motory s větším objemem, což umožnilo jízdním kolům cestovat vyšší rychlostí. Rámy také umístily jezdce do nové pozice. Namísto centrování nad pedály byly nohy jezdce posunuty dopředu, kde spočívaly na kolících nebo plošinách. Tento nový design byl pro jezdce pohodlnější při používání motoru k pohonu kola. Pedály byly stále více zastaralé a používaly se pouze v nouzových situacích. Nakonec výrobci přestali přidávat pedály a vznikly první opravdové motocykly.

Motorizovaná kola žij dál

Vynález motocyklů však neznamenal zánik motorizovaných kol. Motocykly jsou považovány za motorová vozidla a jejich provoz vyžaduje řidičský průkaz. Většina motorizovaných kol není klasifikována jako motorová vozidla, a proto je může ovládat kdokoli, kdo na nich umí jezdit.

Evoluce historických mopedů

Motorová kola se také stala známá jako „mopedy“(motor + pedály). Během třicátých let 20. století byla ve Francii motorizovaná kola velmi žádaná kvůli nedostatku benzínu a omezené výrobě automobilů. V době, kdy druhá světová válka skončila, bylo mnoho evropských továren v troskách a většina lidí si nemohla dovolit automobily. Jízdní kola se stala nejoblíbenější formou dopravy v zemích jako Itálie a Francie. Výrobci jízdních kol začali pro svá kola nabízet malé pomocné motory. Mopedy a skútry se staly preferovaným způsobem cestování.

Běžné názvy výrobců v průmyslu motorizovaných jízdních kol zahrnovaly následující:

• Motobecane
  • Peugeot
  • Ducati
  • Moto Guzzi
  • Velosolex

Motorizovaná kola udělala další skok ve vývoji v roce 1952, s uvedením rakouského MS-50. Byl to první moped, který byl navržen tak, aby byl většinu času poháněn svým motorem. MS-50 byl představen do Spojených států prostřednictvím katalogu Sears na konci padesátých let a byl známý jako AllState Mo-Ped.

Potřeby starožitných a historických motorových kol

Pokud se chcete dozvědět více o motorizovaných kolech a rádi byste se spojili se sběrateli starožitných motorizovaných kol, existuje několik skvělých možností. Výzkum je důležitý, pokud uvažujete o koupi starožitného motorizovaného kola.

MotoredBikes.com

Můžete se připojit k fóru na MotoredBikes.com. Fórum má nejen informace o starožitných motorizovaných kolech, ale můžete se také dozvědět o místních, regionálních a národních akcích a jízdách. Budete také moci zobrazit jejich témata nákupu, prodeje a obchodu.

Benátské motorky

Dalším dobrým zdrojem pro historická motorizovaná kola jsou Venice Motorbikes. Zde můžete najít starožitná motorová kola na prodej a prohlédnout si galerii krásných nových i zrestaurovaných motorových kol. Pokud máte starožitné kolo a chtěli byste si nechat namontovat motor, tato společnost to za vás může udělat. Návštěvy v jejich prodejně jsou pouze po domluvě; Venice Motorbikes však umí mnohem víc než jen motorizovat vaše kolo. Společnost má také služby svařování a úpravy rámů.

Motorové kolo Rex (1946)

Nákup historických motorových kol

Pro motorizovaná kola existuje široký rozsah hodnot v závislosti na jejich stavu, stáří, vzácnosti a dalších faktorech. Často je najdete v rozmezí od 800 do 2 000 USD. Pokud uvažujete o koupi starožitného motorového kola, nejlepšími zdroji budou místní obchody a inzeráty. Podívejte se také na místní nabídky eBay, kde si kolo můžete vyzvednout sami. Přeprava velkých položek, jako jsou jízdní kola, může být velmi drahá, často stovky dolarů navíc k nákupní ceně.

Fascinující a funkční starožitnost

Sbírání starých motorizovaných kol může být fascinujícím koníčkem. Poptávka po motorizovaných kolech opět roste, protože lidé hledají alternativní formy dopravy z ekologických důvodů, a tak se zdá, že motorizované kolo bude i nadále oblíbené.